WITAMY W SERWISIE

"Zapomnianym przez wielu, przez nielicznych wspominanym." Płynący czas nieubłaganie zaciera pamięć o tych, którzy w tamtym czasie walcząc o ocalenie - przegrali. Oddzieleni od swych rodzin, nierozumiejący szaleństwa i zezwierzęcenia jakiego byli świadkiem, często spoglądają na nas ze starych fotografii, pragnąc zachować się w naszej pamięci. To właśnie z myślą o nich powstała ta strona - pomnik, by nikt i nigdy o nich nie zapomniał.

Nowości Wydawnictwa Replika        Już na początku września premiera drugiej książki z serii „Strzępy historii” Wydawnictwa Replika. W księgarniach ukaże się Święta studnia. Tajemnica bunkra kapitana „Szramy” autorstwa Ryszarda Wójcika.

        Święta studnia to bez wątpienia książka wymykająca się wszelkim klasyfikacjom i pozycja, której nie można opisać w prostych słowach. Autor – doświadczony dokumentalista – relacjonuje poczynania grupy tropicieli tajemnic ostatniej wojny, szukających nieodkrytego do tej pory bunkra, w którym bronił się ostatni walczący oddział Narodowych Sił Zbrojnych. Wójcik przeplata w swej opowieści historię z teraźniejszością. Obok historycznego kapitana „Szramy”, znajdziemy w tej książce ustępy poświęcone współczesnym postaciom – autor niejednokrotnie odwołuje się do przemyśleń i życia Ryszarda Kapuścińskiego.

        Fragment powieści na stronie Wydawnictwa Replika: http://www.replika.eu/fragment.php?wyd=1&idf=266

Autor : Ryszard Wójcik

Wydawnictwo : Replika

Gdzie kupić :